WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5775 0.1%
EURO 34,9456 0.27%
ALTIN 2.416,12-0,28
BITCOIN 2096862-3,39%
  • Hamburger 3
Domatesi çöpe dökenlere ceza

Domatesi çöpe dökenlere ceza

İstanbul Pendik'te market çalışanları kasalar dolusu domatesi çöpe dökerek israf etmişti. Vatandaşların tepkisini çeken görüntüler sonrası İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü denetim yaptı, Ticaret Bakanlığı da domateslerin künyesi olmadığı ve bazı ürünlerin Fiyat Etiket Yönetmeliği'ne aykırı olduğu gerekçesiyle idari para cezası uyguladı.

18 Ağustos 2023 15:47
Domatesi çöpe dökenlere ceza
0

BEĞENDİM

Pendik Üst Kaynarca’da market çalışanlarının kasalarca domatesi çöpe döktüğü görüntüler büyük tepki çekmişti. İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü, gerekli inceleme ve denetim sonucunda markete idari para cezası uyguladı.

1 tonluk domates israfı

Market yetkilileri, “Domates Rio” cinsi ürünün 3 ton olarak alındığı, 882 kilosunun satışa uygun olmadığı için fireye ayrıldığı, fireye ayrılan kısmın çöpe döküldüğünü beyan etti.

Dökülen domatesin künye bilgisi yok

882 kilo fire ile ilgili belgeler ve fireye ait fotoğraflar Ticaret İl Müdürlüğüne ve Ticaret Bakanlığına ibraz edildi. Ekipler, incelemeler esnasında “Domates Rio” cinsi ürünün künye bilgisi olmadığını tespit etti. Ve idari işlemler için tutanak düzenledi.

20 üründe etiket uygunsuzluğu

Ekipler marketteki diğer ürünlere de denetim yaptı. 20 ürünün Fiyat Etiket Yönetmeliğine aykırı olduğu gerekçesiyle idari para cezası uyguladı.

 

World of Türkiye

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.