WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3124 0%
EURO 35,1470 0.55%
ALTIN 2.402,42-0,51
BITCOIN 21792090,00%
“Dünyayı Kurtaran Adam” Filmin Konusu (Hikayesi) Nedir, Nerede Ne Zaman Çekildi, Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?
  • World of Türkiye
  • Magazin
  • “Dünyayı Kurtaran Adam” Filmin Konusu (Hikayesi) Nedir, Nerede Ne Zaman Çekildi, Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

“Dünyayı Kurtaran Adam” Filmin Konusu (Hikayesi) Nedir, Nerede Ne Zaman Çekildi, Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Cüneyt Arkın'ın başrolünde oynadığı ve Türk sinemasının unutulmaz yapıtları arasında yer alan "Dünyayı Kurtaran Adam" filmi, hayranlarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Bilimkurgu ve macera türlerinin başarılı bir şekilde harmanlandığı bu film, birçok sinemaseverin aklında kalıcı bir yer edinmiştir. İşte, "Dünyayı Kurtaran Adam" filminin çekildiği yerler, konusu ve oyuncu kadrosu hakkında merak edilen detaylar...

9 Haziran 2024 14:27
“Dünyayı Kurtaran Adam” Filmin Konusu (Hikayesi) Nedir, Nerede Ne Zaman Çekildi, Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?
0

BEĞENDİM

Cüneyt Arkın‘ın başrolünü üstlendiği ve Türk sinemasının klasiklerinden biri olan “Dünyayı Kurtaran Adam” filmi, izleyicilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bilimkurgu ve macera türlerini başarılı bir şekilde bir araya getiren bu yapım, birçok sinemaseverin hafızasında unutulmaz bir yer edinmiştir. İşte, “Dünyayı Kurtaran Adam” filminin çekim yerleri, konusu ve oyuncu kadrosu hakkında merak edilen detaylar…

“Dünyayı Kurtaran Adam” Filmi Nerede Çekildi?

Dünyayı Kurtaran Adam” filmi, 1982 yılında Türkiye’de çekilmiştir. Çekimler için özel olarak İstanbul’da bir stüdyo kurulmuş ve Ankara’da bazı dış mekan çekimleri gerçekleştirilmiştir. Filmin bazı sahneleri ise Kapadokya’da çekilmiştir.

“Dünyayı Kurtaran Adam” Filmin Çekim Zamanı

Filmin çekimlerine 1981 yılının sonlarında başlanmış ve 1982 yılının ilk aylarında tamamlanmıştır.

“Dünyayı Kurtaran Adam” Filmin Oyuncu Kadrosu

Filmin başrollerinde Türk sinemasının önemli isimleri yer almaktadır. Cüneyt Arkın, Aytekin Baybars, Necla Nazır, Erol Taş, Meral Zeren ve Halil İnal gibi oyuncular, bu efsanevi yapımda rol almıştır.

“Dünyayı Kurtaran Adam” Filmin  Konusu

Film, Albay Necdet (Cüneyt Arkın) ve Binbaşı Murat (Aytekin Baybars) isimli iki askerin rutin bir keşif uçuşu sırasında bilinmeyen bir gezegene düşmeleriyle başlar. Bu gezegende, uzaylı bir tiran olan Akrep (Erol Taş) tarafından yönetilen bir grup insanla karşılaşırlar. Albay Necdet ve Binbaşı Murat, Akrep’in Dünya’yı ele geçirme planını durdurmak için mücadeleye girerler.

Son  Dakika Haberler World Of Türkiye‘de!

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.