WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8284 0.04%
EURO 35,2784 0.04%
ALTIN 2.448,340,15
BITCOIN 21838940,02%
Fenerbahçe’de Tarihi Kongre: Aziz Yıldırım Stadı Terk Etti

Fenerbahçe’de Tarihi Kongre: Aziz Yıldırım Stadı Terk Etti

Fenerbahçe'de başkanlık için Ali Koç ve Aziz Yıldırım yarışıyor. Ülker Stadı'nda ilk gün mali genel kurul gerçekleştirilecek. Oy verme işlemi ise yarın yapılacak. Tarihi seçimin ilk gününde adaylar 6 yıl sonra statta bir araya gelerek ilk kez tokalaştı. Mali tablo açıklanırken kürsüye çıkan Aziz Yıldırım, konuşmasına izin verilmeyince stattan ayrıldı.

8 Haziran 2024 12:55
Fenerbahçe’de Tarihi Kongre: Aziz Yıldırım Stadı Terk Etti
0

BEĞENDİM

Fenerbahçe Kulübü’nün bugün ve yarın gerçekleşecek tarihi genel kurulunda mevcut başkan Ali Koç ile geçmiş dönemlerde kulübün 20 yıl boyunca başkanlığını üstlenen Aziz Yıldırım yarışacak.

Ülker Stadı’nda bugün yapılacak genel kurul konuşmalarının ardından, yarın yapılacak oylamayla yeni kulüp başkanı ve yönetim kurulu üyeleri belli olacak. Yarışta 46 bin 410 üye oy kullanma hakkına sahip.

Dakika Dakika Tarihi Kongrede Yaşananlar

08.55 Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, 6 yılın ardından Kadıköy’de kongrenin yapılacağı Ülker Stadı’ndan bir fotoğraf paylaştı.

10.05 Fenerbahçe Kulübü mevcut başkanı Ali Koç, kongrenin yapılacağı Ülker Stadı’na geldi.

10.33 Yapılan oylama sonucu Seçimli Genel Kurul toplantısını Aziz Yıldırım tarafının desteklediği Şekip Mosturoğlu yerine Ali Koç tarafının desteklediği Vefa Küçük yönetecek.

11.05 Aziz Yıldırım ve Ali Koç 6 yıl sonra ilk kez tokalaştı.

11.08 Aziz Yıldırım, finansal tabloların açıklandığı sırada kürsüye geldi.

Aziz Yıldırım: Fenerbahçeliler, beni dinleyin!

Vefa Küçük: Benden söz almadınız Sayın Yıldırım!

Aziz Yıldırım: Ben alırım! Sen oraya seçilmeden oturdun!

11.14: Aziz Yıldırım stattan ayrıldı

Aziz Yıldırım: “Sevgili Fenerbahçeliler, burada Fenerbahçe’ye yakışan bir seçim olmasını istiyoruz ama seçim başkanlığı seçimi gayri demokratik bir şekilde gerçekleşti. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim. Benim arkadaşlarımdan isteyen kalabilir.”

11.40: Vefa Küçük, “Tüzüğümüze göre konuşmayı yazılı müracaat yapan delegelerimize veriyoruz. 1 haftadır Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasında kongreyi birlikte yürütmek ve sağ salim sonlandırmak adına müzakereler yapıldı. Ali Koç tarafında başkanvekili Erol Bilecik, Aziz Yıldırım tarafında başlangıçta Mithat Yenigün, daha sonra başka bir arkadaşımız koordinasyon için birbirleriyle görüştüler. İlk dört konuşmacının, iki Ali Koç’un önerdiği, iki Aziz Yıldırım’ın önerdiği konuşmacılardan teşkil olması konusunda mutabık kalınmıştı. 4. konuşmacıdan sonra müraacaat edenleri tasnif ediyoruz. Şu ana kadar 90’da fazla konuşmacı var. Benim 50 kişiden sonra yeterlilik önergesini oylarınıza dsunma yetkim var. Önce bunu arz edeyim. Fenerbahçe kongreleri hep heyecanlı geçmiştir ama bunların hepsi tüzüğe ve teamüle uygun, saygıya uygun geçmiştir. Bugün teamül, usül ve tüzük dışı şekilde kürsüye müsaade istemeden kürsüye gelinmiştir. Tamamdır, eski başkanımızdır. Yaptığı şeye divan olarak itiraz etmedik. Şu bilinsin ki, Ali Koç da konuşmak istese bizden söz alması lazım çünkü biz sizler adına yetkiliyiz. Kongreyi ben yönetiyorum. Benden müsaade almadan bu kürsüye kimse çıkamaz. Mikrofona geçip konuşamaz. Fenerbahçe genel kurullarının duayen ve tecrübeli başkanıyım. Buraya hak ederek ve sizlerin oylarıyla geldik. Kimse buna gölge düşüremez.”

Saat 11.52: Aziz Yıldırım saat 13.30’da, Altunizade’deki ofisinde bir basın açıklaması yapacak.

12.15: Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç’un yönetim kurulu listesinde yer alan Acun Ilıcalı, kürsüye geldi.

Ilıcalı, “Çok güzel bir takımın taraftarlarıyız. Bence birlik olduğumuzda yıkamayacağımız duvar yok. Genç yaşta çok zor şeyler yaşadım, anne ve babamı genç yaşta kaybettim. Ondan sonra hayata tutunurken hep iyi şeyler düşündüm, Allah da bana hep daha fazlasını verdi. Kendi kariyerimde yaşamadığım mutluluk kalmadı. Bu dönemde beni en mutlu eden şeylerden biri Fenerbahçemiz’in başarısı oldu, iyi ki Fenerbahçeliyiz.

“24 saat durmadan çalışıyoruz”

Fenerbahçe’yi Avrupa’da şampiyonluğa oynayan güçlü ve yenilmez bir takım haline getirmek için çalışmalara başladık. 24 saat durmadan çalışıyoruz.

Gördüğüm tablo, başkanımız Ali Koç’u takdir etmemi gerektiriyor. Onun geldiği Fenerbahçe’de 600 milyon euro borç, maaşlar ödenmiyor…

Geldiğim Fenerbahçe’de ise kadrosu güçlü, 1 mağlubiyetle geçen bir sezon, adaletin olmadığı bir sezon, hep beraber burada buluşup bütün Türkiye’ye bu mesajı verdiğimiz bir sezon oldu. Şimdi sıra geldi şampiyonluğa.

12.33: Vefa Küçük, konuşma sürelerinin 5 dakika ile kısıtlanması yönündeki önergeyi genel kurula sundu. Önerge kabul edildi.

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.