WOTTV E-DERGİ
DOLAR 33,2011 0.01%
EURO 36,0920 0.33%
ALTIN 2.557,520,27
BITCOIN 22483971,47%
Kahtalı Mıçe Kimdir, Hastalığı Ne, Gırtlak Kanseri mi Oldu? Kahtalı Mıçe Son Sağlık Durumu Nedi?
  • World of Türkiye
  • Magazin
  • Kahtalı Mıçe Kimdir, Hastalığı Ne, Gırtlak Kanseri mi Oldu? Kahtalı Mıçe Son Sağlık Durumu Nedi?

Kahtalı Mıçe Kimdir, Hastalığı Ne, Gırtlak Kanseri mi Oldu? Kahtalı Mıçe Son Sağlık Durumu Nedi?

Kahtalı Mıçe olarak tanınan Mustafa Aslan'ın sağlık durumu ve hayatıyla ilgili merak edilenler birçok kişinin merak konusu oldu. İşte Kahtalı Mıçe'nin hayatı ve sağlık durumu hakkında detaylı bilgiler.

8 Mayıs 2024 13:00
Kahtalı Mıçe Kimdir, Hastalığı Ne, Gırtlak Kanseri mi Oldu? Kahtalı Mıçe Son Sağlık Durumu Nedi?
0

BEĞENDİM

Kahtalı Mıçe , son zamanlarda sağlık durumuyla ilgili endişe veren haberlerle gündeme geldi. İddialara göre, gırtlak kanseriyle mücadele eden Kahtalı Mıçe’nin ekonomik durumu da kötüye gitmişti. Ancak Aslan, bu iddialara karşı açıklama yaptı işte detaylar…

Kahtalı Mıçe’nin Sağlık Durumu

Son günlerde Kahtalı Mıçe olarak tanınan ünlü sanatçı Mustafa Aslan’ın sağlık durumuyla ilgili endişeler ve spekülasyonlar artmış durumda. Ancak Aslan, gırtlak kanserine yakalandığı ve ekonomik sıkıntılar içinde olduğu iddialarını yalanladı. Kendi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, bu haberlerin asılsız olduğunu belirterek, sadece dualarını istedi.

Kahtalı Mıçe Kimdir?

Kahtalı Mıçe olarak bilinen Mustafa Aslan, 1953 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde doğdu. Kahtalı Mıçe lakabı, doğduğu yerin isminin kısaltması olan “Kahta” ve kendi isminin kısaltması olan “Mustafa”nın birleşiminden oluşuyor. İlkokulu Kahta Kubilay İlkokulu’nda okuduktan sonra çocukluğunda pamuk tarlalarında çalışarak geçirdi. Bu nedenle ilkokulu uzun bir sürede tamamladı. Ortaokul diplomasını ise dışardan imtihanlara girerek aldı.

Kahtalı Mıçe, 17 yaşından itibaren Kahta’da yerel türkücülük yapmaya başladı. Düğünlerde, konserlerde türküler söyleyerek kendini tanıttı. Eğitimini tamamladıktan sonra Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü’nde işe girdi. Sanat hayatı boyunca Nuri Sesigüzel, Ahmet Sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Şerif gibi önemli sanatçıların eserlerini seslendirdi.

1989 ve 1990 yıllarında Gaziantep’e taşındıktan sonra 1991’de İstanbul’a göç etti. Bir süre İstanbul’da yaşadıktan sonra Şanlıurfa’ya yerleşti ve halen orada yaşamaktadır. Kahtalı Mıçe, sanat hayatı boyunca birçok düğünde, konserde sahne aldı ve halkın sevgilisi haline geldi.

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.