WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21567400,34%
Komplo Hikayeleri 1: Gölgenin İzinde

Komplo Hikayeleri 1: Gölgenin İzinde

5 Mayıs 2024 13:47
Komplo Hikayeleri 1: Gölgenin İzinde
0

BEĞENDİM

Yılların acı tecrübelerini gözlerindeki derinlikten ele veren Fatih  avukattır. Hafta sonunu Ayvalık’taki yazlığında geçirmek üzere İstanbul’dan otomobiliyle çıktığı yolda benzin istasyonunda durur. Benzin ve kahve aldıktan sonra döndüğü arabasının sürücü koltuğundaki sarı zarfı görünce şaşırmaz , etrafı kolaçan eder ve yoluna devam eder. Mektup, uzun yıllardır hizmet ettiği teşkilatın çağrısını içermektedir.

Çocukluğunun ilk hatırlarını taşıyan ve şimdilerde flulaşan görüntüler arasında ; ranzalar, kendi yaşıtında onlarca çocuk , yatak entarileri  ve yağmurlu bir akşamda bir arabanın arka koltuğuna oturtulmuşken, onu bu belirsizlikten çıkaran kocaman bir el vardır. Şimdi o el, Fatih’i çağırmıştır.

Fatih, gizemli bir buluşma yerinde diğer tanınmayanlarla buluşur. Burada bulunan ve her biri müstakil çalışacak  yedi kişiye ülkenin geleceğini belirleyecek kritik bir görev verilir:

”AKP ve CHP arasındaki olası bir koalisyonun planlarını ortaya çıkarmak ve bu planların ülkenin çıkarlarına mı yoksa karanlık bir ajandanın parçası mı olduğunu belirlemek.”

Görevini kabul eden Fatih, gizemli düşmanlarla dolu bir labirentin içine doğru adım atar. Hem kendi geçmişiyle hem de ülkenin kaderiyle yüzleşirken, cesareti ve zekasıyla gizemli ipuçlarını çözmeye başlar.

Fatih’in gizli teşkilattan aldığı görev, ülkenin siyasi arenasında büyük bir deprem yaratacak potansiyele sahiptir. AKP ve CHP arasındaki olası bir koalisyonun planlarını ortaya çıkarmak, sadece siyasi bir yaklaşımın ötesine geçer. Bu koalisyonun gerçekleşmesi, ülkenin geleceğini şekillendirme gücüne sahiptir. Ancak, bu planların arkasında yatan gerçek niyetler ve çıkarlar, karanlık bir ajandanın parçası olabilir.

Bu politik gerilimin gölgesinde, Fatih ülkenin kaderini belirleyecek bir oyunda yer alır. Koalisyonun olası etkileri, siyasi arenada devrim niteliğinde bir değişiklik yaratabilir. Ancak, bu değişikliklerin arkasındaki gerçek niyetlerin ve çıkarların açığa çıkarılması, bir o kadar önemlidir. Fatih’in görevi, sadece politik entrikaların ortaya çıkması değil, aynı zamanda halkın gerçekleri bilmesini ve geleceklerini şekillendirecek bilinçli kararlar almasını sağlamaktır. Bu, ülkenin demokratik süreçlerinin sağlığı için hayati önem taşır.

Koalisyon ülkenin doğal konjektüründe gerçekleşirse tüm problemlerin üstesinden gelici bir güce sahip olacaktır. Ancak, halkta sosyolojik olarak böyle bir tercihin oluşarak partileri itici güç olarak harekete geçirdiğini düşünmek düpedüz ahmaklıktır. Eğer bu tercih partilerden geldiyse ; her parti taban kaybetmek ve hatta yok olmak pahasına siyasi bir risk alıyor demektir.

Düğüm ; bu teklifin kimden veya nereden geldiği bilgisine ulaşınca çözülecektir. Su insan hayatı için vazgeçilmezdir ama aynı zamanda deniz olup fırtına da koparır.

Derin ve karanlık labirentlerin içindeki gölge oyunu başlar. Fatih yedi yaşından Ankara Hukuk Fakültesi’ni kazanana kadar Devlet Dergahı’nda post olmuş, edep ve terbiye başta olmak üzere görevine gereken kadar eğitimle donatılmıştır. Gölgeler arasında dolaşarak gölgeyi bulacaktır. Ülkenin yakın geleceği buna bağlıdır. Bıçak kemiğe dayanmıştır.

SON :

Herkes gibi bizler de Fatih’in görevini nasıl sonlandırdığını öğrenemeyeceğiz. Öğrenebileceklerimiz yaşadıklarımız olacak. Bize ne nasıl sunulursa öyle inanmaya devam ederek bu  plana ve daha birçok plana bilerek veya bilmeyerek dahil olacağız.

H Murat Dincer

Hacı Murat Dinçer

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.