WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2920 -0.06%
EURO 35,1078 0.42%
ALTIN 2.401,91-0,54
BITCOIN 2173619-0,35%
Mehmed Fetihler Sultanı final mi yaptı, neden yok, haftanın hangi günü yayınlanıyor, hangi kanalda? 11 HAZİRAN
  • World of Türkiye
  • Magazin
  • Mehmed Fetihler Sultanı final mi yaptı, neden yok, haftanın hangi günü yayınlanıyor, hangi kanalda? 11 HAZİRAN

Mehmed Fetihler Sultanı final mi yaptı, neden yok, haftanın hangi günü yayınlanıyor, hangi kanalda? 11 HAZİRAN

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali ile izleyicileri büyülüyor. TRT 1’de yayınlanan dizinin heyecan dolu sahnelerini kaçırmayın.

11 Haziran 2024 13:33
Mehmed Fetihler Sultanı final mi yaptı, neden yok, haftanın hangi günü yayınlanıyor, hangi kanalda? 11 HAZİRAN
0

BEĞENDİM

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Mehmed Fetihler Sultanı, sezon finali ile izleyicilerini büyülemeye devam ediyor. Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal gibi usta oyuncuların yer aldığı bu yapım, İstanbul’un fethini ve Fatih Sultan Mehmed’in hikayesini konu alıyor.

Dizinin yapımcılığını Eyüp Gökhan Özekin üstleniyor. Senaryosunu Ozan Bodur’un yazdığı diziye, Prof. Dr. Feridun Emecen ve Erhan Çavdaroğlu danışmanlık yapıyor.

Mehmed Fetihler Sultanı önceki bölümde neler oldu?

Sezon finalinde Osmanlı ordusu, Zağanos Paşa’nın liderliğinde Dimitria kalesine saldırıyor. Ancak kalenin güçlü direnişi Osmanlıları zor duruma sokuyor. Tam ümitler tükenmişken, Sultan Mehmed cepheye gelerek askerlerine moral veriyor ve son bir hücum emri veriyor. Bu son hamle ile kale düşecek mi?

Hurufiler ise Payitaht’ın dört bir yanında propaganda yapmaya devam ediyor. Devletin kalbine kadar sızmayı planlayan Hurufiler, beklenmedik bir engelle karşılaşıyor. Sultan Mehmed, devleti ve halkını bu tehlikeden korumakta kararlı. Peki, nasıl bir çözüm bulacak?

Mehmed Fetihler Sultanı final mi yaptı, neden yok, haftanın hangi günü yayınlanıyor, hangi kanalda? 11 HAZİRAN

Mara’nın Bizans’a Karşı Planı ve Konstantinos’un Cezası

Mara, Hala Sultan’ı kullanarak Bizans’a karşı bir oyun oynama kararı alıyor ve bu plan için Mehmed’den izin alıyor. Mara, bu tuzakta başarılı olabilecek mi? Konstantinos ise kaleyi kaybetmenin sorumluluğunu annesi Helena’ya yükleyerek acımasız bir ceza vermeye hazırlanıyor.

Mehmed Fetihler Sultanı saat kaçta?

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali, 11 Haziran Salı akşamı saat 20.00’da TRT 1’de yayınlanacak. Kaçırmayın!

Mehmed Fetihler Sultanı Konusu nedir?

Mehmed Fetihler Sultanı, Osmanlı’nın büyük hükümdarı Fatih Sultan Mehmed’in hayatını konu alıyor. Murad Han’ın Bursa’ya çekilmesiyle birlikte, Şehzade Mehmed tahta geçer. Avrupalı devletler tarafından toy olarak görülen Mehmed, aslında büyük bir stratejisttir. Tahta çıkmasıyla birlikte ilk mücadelesini Bizans’a sığınan Orhan’a karşı verir. Orhan, Mehmed’i küçümserken, Mehmed tahtın gerçek sahibi olduğunu kanıtlamak zorundadır.

Sultan Mehmed’in en büyük hayali ise Konstantiniyye’yi fethetmektir. Bu amacını gerçekleştirmek için vezirlerini toplar. Ancak bazı vezirler, Mehmed’in planını anlamaz ve zorluk çıkarır. Çandarlı’nın liderliğindeki grup, fetihin imkansız olduğunu düşünür. Fakat Mehmed kararlıdır ve hazırlıklara başlanmasını emreder.

Mehmed Fetihler Sultanı Nerede çekiliyor?

Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin çekimleri hem Türkiye’de hem de yurt dışında gerçekleştirildi. Yurt dışı sahneleri İran’daki Nour Cinema City Platosu’nda çekildi.

Mehmed Fetihler Sultanı oyuncuları

Dizinin güçlü oyuncu kadrosunda; Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Savaş Özdemir, Esila Umut ve Ali Nuri Türkoğlu gibi isimler yer alıyor.

Son Dakika Magazin Haberleri için Tıklayınız!

Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm (Sezon Finali) fragmanı

Uğur Selamcı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.