WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3124 0%
EURO 35,1470 0.55%
ALTIN 2.402,42-0,51
BITCOIN 21792090,00%
MEHMED FETİHLER SULTANI YENİ BÖLÜM 11 HAZİRAN FULL İZLE! Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm TRT 1 reklamsız donmadan HD İZLE!
  • World of Türkiye
  • Magazin
  • MEHMED FETİHLER SULTANI YENİ BÖLÜM 11 HAZİRAN FULL İZLE! Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm TRT 1 reklamsız donmadan HD İZLE!

MEHMED FETİHLER SULTANI YENİ BÖLÜM 11 HAZİRAN FULL İZLE! Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm TRT 1 reklamsız donmadan HD İZLE!

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali nefes kesici sahnelerle ekranlara geliyor. Fatih Sultan Mehmed’in büyüleyici hikayesini kaçırmayın.

11 Haziran 2024 13:33
MEHMED FETİHLER SULTANI YENİ BÖLÜM 11 HAZİRAN FULL İZLE! Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm TRT 1 reklamsız donmadan HD İZLE!
0

BEĞENDİM

TRT 1’in sevilen dizisi Mehmed Fetihler Sultanı, sezon finali bölümüyle izleyicilerini ekrana bağlamaya devam ediyor. Başrollerde Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal gibi ünlü oyuncuların yer aldığı bu dizi, İstanbul’un fethini ve Fatih Sultan Mehmed’in kahramanlıklarını konu alıyor.

Yapımcılığını Eyüp Gökhan Özekin’in üstlendiği dizinin senaryosu Ozan Bodur tarafından yazıldı. Prof. Dr. Feridun Emecen ve Erhan Çavdaroğlu dizinin danışmanları olarak projeye katkıda bulunuyor.

Yeni bölümde neler olacak?

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finalinde, Osmanlı ordusu Zağanos Paşa liderliğinde Dimitria kalesine saldırıya geçiyor. Ancak kalenin direnişi Osmanlı kuvvetlerini zor duruma sokuyor. Tam ümitler tükenmişken, Sultan Mehmed cepheye gelerek askerlerini cesaretlendiriyor ve son bir hücum emri veriyor. Bu son hamle ile kale düşecek mi?

Bu arada, Hurufiler Payitaht’ın her köşesinde propaganda faaliyetlerini sürdürüyor. Devletin en derin noktalarına kadar sızmayı planlayan Hurufiler, beklenmedik bir engelle karşılaşıyor. Sultan Mehmed, devleti ve halkını bu tehlikeden korumakta kararlı. Peki, nasıl bir çözüm bulacak?

MEHMED FETİHLER SULTANI YENİ BÖLÜM 11 HAZİRAN FULL İZLE! Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm TRT 1 reklamsız donmadan HD İZLE!

Mara’nın Oyunu ve Konstantinos’un Cezası

Mara, Hala Sultan’ı kullanarak Bizans’a karşı bir plan yapmaya karar veriyor ve bu plan için Mehmed’den izin alıyor. Mara, bu tuzakta başarılı olabilecek mi? Konstantinos ise kaleyi kaybetmenin sorumluluğunu annesi Helena’ya yükleyerek acımasız bir ceza vermeye hazırlanıyor.

Mehmed Fetihler Sultanı ne zaman?

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali, 11 Haziran Salı akşamı saat 20.00’da TRT 1’de ekranlara gelecek. Kaçırmayın!

Mehmed Fetihler Sultanı Konusu

Mehmed Fetihler Sultanı, Osmanlı’nın büyük hükümdarı Fatih Sultan Mehmed’in hayatını anlatıyor. Murad Han’ın Bursa’ya çekilmesiyle birlikte, Şehzade Mehmed tahta geçer. Avrupalı devletler tarafından toy olarak görülen Mehmed, aslında büyük bir stratejisttir. Tahta çıkmasıyla birlikte ilk mücadelesini Bizans’a sığınan Orhan’a karşı verir. Orhan, Mehmed’i küçümserken, Mehmed tahtın gerçek sahibi olduğunu kanıtlamak zorundadır.

Sultan Mehmed’in en büyük hayali ise Konstantiniyye’yi fethetmektir. Bu amacını gerçekleştirmek için vezirlerini toplar. Ancak bazı vezirler, Mehmed’in planını anlamaz ve zorluk çıkarır. Çandarlı’nın liderliğindeki grup, fetihin imkansız olduğunu düşünür. Fakat Mehmed kararlıdır ve hazırlıklara başlanmasını emreder.

Mehmed Fetihler Sultanı Nerede Çekildi?

Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin çekimleri hem Türkiye’de hem de yurt dışında gerçekleştirildi. Yurt dışı sahneleri İran’daki Nour Cinema City Platosu’nda çekildi.

Oyuncu Kadrosu

Dizinin geniş oyuncu kadrosunda; Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Savaş Özdemir, Esila Umut ve Ali Nuri Türkoğlu gibi isimler yer alıyor.

Son Dakika Magazin Haberleri için Tıklayınız!

Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm (Sezon Finali) fragmanı

Uğur Selamcı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.