WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8284 0.04%
EURO 35,2784 0.04%
ALTIN 2.448,340,15
BITCOIN 21838940,02%
Meral Akşener’den İYİ Parti’ye Veda

Meral Akşener’den İYİ Parti’ye Veda

İYİ Parti’nin olağanüstü kurultayında partililere seslenen Meral Akşener, "Bugün bu kürsüden son kez konuşuyorum. Zihnim de vicdanım da hep rahat oldu. Biz buralara gül bahçelerinden değil mayın tarlalarını aşarak geldik. İYİ Parti’yi ben kurdum, bu evi artık siz koruyacaksınız" dedi.

27 Nisan 2024 13:04
Meral Akşener’den İYİ Parti’ye Veda
0

BEĞENDİM

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Türkiye geneli yüzde 3.76 oy alan İYİ Parti’de 5. Olağanüstü Kurultay bugün başladı. Seçimli kurultayda yeni genel başkan da delegeler tarafından belirlenecek. Meral Akşener’in aday olmadığı genel başkanlık seçiminde Grup Başkanı Koray Aydın, Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın ve Günay Kodaz yarışacak.

Adayların öncesinde Akşener ‘son kez’ kürsüye çıktı. “Bugün bu kürsüden son kez konuşuyorum” diyen Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Bugün emaneti devretme günü. Hayatımın 30 yılını farklı dönemlerde, farklı mekanlarda, farklı imkanlarla siyaset sahnesinde çalışarak geçirdim. Siyasi kariyerim boyunca beni motive eden tek bir şey vardı; eğitim hayatımda beni yatılı okutan milletimize, cumhuriyetimize ve devletimize karşı vefa borcumu ödemekti.

Bu uğurda 30 yıl boyunca, bir kadın olarak zorluklarla, iftiralarla, tehditlerle karşılaştım. Her devrin fırsatçılarıyla, ahlaksızlarıyla, zalimleriyle mücadele ettim. Ama içtenlikle söylüyorum ki, zihnim de vicdanım da hep rahat oldu. Çünkü kişisel bir hesabım olmadı, utanacak bir yaram, vicdanımı susturabilecek bir güç olmadı.

Tehdide, baskıya, zorbalığa eyvallahım olmadı. Allah şahit, toz zerresi kadar korkum da olmadı. Çünkü ecel, ne bir nefes evvel, ne bir nefes sonradır; buna iman etmişim.

“Pişman değilim”

31 Mart seçimlerine hür ve müstakil olarak girdik. Çünkü biz İYİ Parti’yi yeni bir seçenek olmak için kurmuştuk. Biz İYİ Parti’yi kariyer basamağı olmak için kurmamıştık.

Ben bu kararın arkasında durdum. Ne kadar zorlu bir yola çıktığımızın farkındaydım. Taşın altına elini koyanların, o taşın bizi ezmesi için çalışanların da farkındaydım. Seçim sonuçları doğrultusunda aldığımız riskin farkındaydım. Söz söyleme sırasında değil, bedel ödeme sırasında da en önde karşınızda duruyorum. Bundan dolayı da asla pişman olmadım. Bugün de pişman değilim, haklılığımızın bir gün anlaşılacağını biliyorum. Hiçbir pazarlığa girmeden milletin sesini duyurmuş olmanın mutluluğu ile son kez karşınızdayım. Allah herkese böyle veda etmeyi nasip etsin. Biz buralara gül bahçelerinden değil mayın tarlalarını aşarak geldik.

İYİ Parti’yi ben kurdum, bu evi artık siz koruyacaksınız.

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.