WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5516 0.02%
EURO 35,0261 0.43%
ALTIN 2.423,390,02
BITCOIN 2087964-3,76%
  • Hamburger 3
MSB duyurdu: Irak’ın kuzeyine hava operasyonu

MSB duyurdu: Irak’ın kuzeyine hava operasyonu

MSB duyurdu... Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenlendi, 31 hedef etkisiz hale getirildi. Gara'da 13-15 Eylül'de icra edilen hava harekatında vurulan hedefler arasında sorumlu düzeyde teröristler de yer aldı.

16 Eylül 2023 10:20
MSB duyurdu: Irak’ın kuzeyine hava operasyonu
0

BEĞENDİM

MSB duyurdu… Irak’ın kuzeyine hava harekatı düzenlendi, 31 hedef etkisiz hale getirildi. Gara’da 13-15 Eylül’de icra edilen hava harekatında vurulan hedefler arasında sorumlu düzeyde teröristler de yer aldı.

MSB’den yapılan açıklamada şu şekilde:

“PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak Kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın Kuzeyi Gara bölgesinde bulunan terörist hedeflerine 13 ve 15 Eylül 2023’de hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen Hava Harekâtlarıyla Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 31 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekât sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.”

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.