WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2906 -0.07%
EURO 35,1394 0.51%
ALTIN 2.403,95-0,45
BITCOIN 2183325-0,02%
Murat Kurum, İBB’ye tepki gösterdi

Murat Kurum, İBB’ye tepki gösterdi

AK Parti İstanbul Milletvekilli Murat Kurum, Taşdelen Yenidoğan kavşak projesinde, 'İBB tarafından yapılması gereken kısımlara henüz bir çivi bile çakılmamış' diyerek tepki gösterdi.

17 Ağustos 2023 16:53
Murat Kurum, İBB’ye tepki gösterdi
0

BEĞENDİM

Murat Kurum, Çekmeköy ziyaretinde Taşdelen Yenidoğan kavşak projesiyle alakalı olarak İBB’ye tepki gösterdi. Kurum, İstanbul’un 5 yılının bu şekilde geçtiğini söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı seçimlerden önce Çekmeköy’de trafik sorununu çözmeye yönelik olarak Taşdelen Yenidoğan kavşak projesinin temeli attı. Bakanlık tarafından yapımı devam eden projenin bazı bölümleri de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılacaktı. Ancak bakanlığın çalışmaları aralıksız devam ederken İBB, yapması gereken alana şimdiye kadar tek bir çivi dahi çakmadı.

“İstanbul’umuzun son 5 yılı böyle geçti”

Sabah’ta yer alan haberde çalışmaları yerinde inceleyen Murat Kurum, bu duruma tepki gösterdi. Kurum, “Çekmeköylü kardeşlerimizi düşünerek bundan bir kaç ay önce Cumhurbaşkanımızın da yakından takip ettiği Taşdelen Yenidoğan mevkiine Ulaştırma Bakanlığımızla bir kavşak çalışması başlattık. 3.5 ay sonra gördük ki, bakanlığın çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor. Ancak İBB’nin sorumluluğundaki dar bir alana çivi bile çakılmamış. Hatta yol daraltılmış, vatandaş mağdur edilmiş. İstanbul’umuzun son 5 yılı böyle geçti maalesef” dedi.

World of Türkiye

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.