WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5841 0.13%
EURO 35,0568 0.48%
ALTIN 2.426,600,16
BITCOIN 2090496-3,95%
  • Hamburger 3
Nicolas Sarkozy’den Erdoğan övgüsü

Nicolas Sarkozy’den Erdoğan övgüsü

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Sarkozy, yayımladığı anı kitabında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan övgüyle bahsetti. Sarkozy, "Zeki, çalışkan, becerikli, şüphe ve kompleksi olmayan bir adamdı" dedi

23 Ağustos 2023 17:12
Nicolas Sarkozy’den Erdoğan övgüsü
0

BEĞENDİM

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Sarkozy, yayımladığı anı kitabında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan övgüyle bahsetti. Sarkozy, “Zeki, çalışkan, becerikli, şüphe ve kompleksi olmayan bir adamdı” dedi.

Nicolas Sarkozy anılarını yayımladı. Sarkozy’nin kitabında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile alakalı bölüm oldukça dikkat çekti.

“O ne istediğini biliyordu”

Sarkozy, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Paris ziyaretinde başbaşa görüşme hakkındaki yorumlarını şu sözlerle anlattı:

“Elysée’deki randevum zorlu bir muhatap, Türk Başbakan Erdoğan ileydi. O ne istediğini biliyordu ve bunu açıkça söylemekten çekinmiyordu. Kişiliğinin bu yönü benim için rahatsız edici değildi. Tam tersine onun açık sözlülüğünü her zaman takdir etmişimdir.”

“Zorlu bir görüşmeydi”

“Tek kelimeyle, hiçbir şey onu durduramıyordu… hiçbir şey ona imkansız gelmiyordu. Zorlu bir görüşmeydi çünkü her an nakavt etme peşindeydi.”

İsrail yorumu

“Erdoğan’ın İsrail’e yönelik saldırıları çok şiddetliydi. Yahudi devletini ‘dünya barışına yönelik en büyük tehdit’ olarak nitelendirdi.”

Rusya-Ukrayna savaşı

Güncel bölümde ise Sarkozy, Rusya-Ukrayna krizinde barışın, Batılı bir liderin elinde değil, Erdoğan’ın inisiyatifinde oluşuna hayıflanıyor. Macron’a Rusya ile yakınlaş diyor.

 

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.