WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21150330,37%
Numan Kurtulmuş: Türk Dünyası Büyük Bir İvme Yakaladı

Numan Kurtulmuş: Türk Dünyası Büyük Bir İvme Yakaladı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'da Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi toplantısında konuştu. Kurtulmuş, "Türk dünyası büyük bir ivme yakaladı, yükseliş trendinin başlangıcında" dedi.

6 Haziran 2024 15:12
Numan Kurtulmuş: Türk Dünyası Büyük Bir İvme Yakaladı
0

BEĞENDİM

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan’da Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi toplantısında konuştu.

Kurtulmuş’un açıklamaları şu şekilde:

Bir taraftan dünyadaki yaradılış dengesinin yok edilmesi diğer yandan nimetlerin adil kullanımının yok sayılması adaletsizliğin temel noktasıdır. Her noktada denge ve adaleti tesis etmek zorundayız. Denge ve adalet sadece çevreye değil, aynı zamanda sosyal ve siyasi olaylara da sirayet eder. Konuların arkasındaki temel neden adaletsizlik ve hakkaniyetsizliktir.

Bugün Gazze Şeridi’nde yaşanan, on binlerce insanın ölümüyle sonuçlanan, hala devam eden, dünyanın göz yumarak seyretti katliam insanlığın yüz karasıdır. Bu sadece işgalci bir hükümetin uygulamalarının sonucu değil, yeryüzünde adaletten sapmanın neticesidir. Adaletli bir küresel sistemin yokluğu Gazze’deki katliam gibi, soykırım boyutlarına varan insanlık vahşetini ortaya çıkartıyor. Türk dünyası olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye gayret edeceğiz.

Çevre ile ilgili atılacak adımlar hayati önemdedir. Bazı uluslararası sözleşmelere rağmen, bazı ülkelerin çevreye karşı duyarsızlık konusunda da hala eski alışkanlıkları sürdürdükleri aşikardır. Türk dünyası olarak çevreye, iklim değişikliğine karşı tedbirleri almak mecburiyetindeyiz.

Türk dünyası büyük bir ivme yakalamış, yükseliş trendinin başlangıcına gelmiştir.

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.