WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2044 0.07%
EURO 35,0136 0.02%
ALTIN 2.511,480,06
BITCOIN 22970527,53%
Ömer Çelik’ten BM’ye tepki

Ömer Çelik’ten BM’ye tepki

BM'ye tepkiler devam ediyor... AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, KKTC'deki yol geriliminde çıkan olaylar nedeniyle BM'ye tepki gösterdi.

19 Ağustos 2023 16:28
Ömer Çelik’ten BM’ye tepki
0

BEĞENDİM

BM’ye tepkiler sürüyor… AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, KKTC’deki yol geriliminde çıkan olaylar nedeniyle BM’ye tepki gösterdi.

Ömer Çelik paylaşımında şunları kaydetti;

“Kıbrıs Türklerinin Pile’deki arazilerine ulaşımını kolaylaştırmak için yapılmakta olan Pile-Yiğitler yolu, insani bir amaç taşımaktadır.

Buna karşılık Kıbrıs’ta görev yapan BM Barış Gücü’nün Pile-Yiğitler Projesi yolunun inşa sürecine ilişkin takındığı tavır kabul edilemez ve son derece yanlış olmuştur.

Barış Gücü’nün Rum Kesimi’ni memnun etmeye dönük söz konusu tavrı, bizatihi Kıbrıs’taki varlığını ve itibarını zedelemiştir.

Barış gücü, Rumlar tarafından Türk arazileri istimlak edilmek suretiyle inşa edilen Larnaka-Dikelya-Ayia Napa ile Pile-Voroklini yol yapımlarına izin vermiştir.

Dolayısıyla Barış Gücü’nün bugün Kıbrıs Türk tarafına karşı takındığı tutum, çifte standart içermektedir ve Barış Gücü’nün tarafsızlığına ağır darbe vurmuştur.

Bu süreçte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne desteğimiz tamdır. Son gelişmeleri yakından takip ediyoruz.”

Ne olmuştu?

Yeşil hattaki Pile köyüne yol yapma girişimi, BM barış gücü görevlileri tarafından engellendi. KKTC personeli engellemelere karşı çıktı.

World of Türkiye

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.