WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5516 0.02%
EURO 35,0261 0.43%
ALTIN 2.423,390,02
BITCOIN 2087964-3,76%
  • Hamburger 3
Özgür Özel’den 39 vekil açıklaması

Özgür Özel’den 39 vekil açıklaması

CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel'den 39 vekil kararına eleştiri... Özel, geçmişte listenin arkasında durduğunu belirtirken şimdi ise "Ben çok itiraz ettim" dedi.

20 Eylül 2023 12:01
Özgür Özel’den 39 vekil açıklaması
0

BEĞENDİM

Özgür Özel, 39 vekilin yanlış bir karar olduğunu belirtti. Seçim gecesi yaşananlar için de, “İlk gece önerim samimi bir özürdü” diye açıklama yaptı.

CHP’deki değişim rüzgarında Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun karşısındaki aday Özgür Özel oldu.

Çeşitli yerlerde konuşma yapan Özel, “Seçimi kaybetmişiz ve CHP Genel Merkezi hiçbir şey yokmuş gibi yapıyor. Bunu taşıyamayacağımı hissettim.” dedi.

Seçime CHP listesinden giren Millet İttifakı partilerinden DEVA Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Değişim Partisi’nden 39 isim milletvekili seçildi.

Sözcü TV’de İpek Özbey moderatörlüğündeki programda gazeteciler Uğur Dündar ve İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Özel’e 39 vekil soruldu.

Saymaz, Özel’e “Parti tarihindeki en büyük tahribat olarak görüyorsunuz. Ama ben çok net hatırlıyorum 39 vekil ilan edildiğinde sizin eleştirdiğinizi hatırlamıyorum. O günlerde sahipleniyoruz, destekliyoruz demiştiniz. Şimdi ise tam tersine konuşuyorsunuz. Bu bir çelişki değil mi?” diye sordu.

Kazanmak için kabul etti

Özgür Özel, soruya cevaben “Kamuoyu önünde savunacağım tabii.. Ne yapacağım ortada kazanılmak istenilen bir seçim var” diyerek şunları söyledi:

“Değil. Şimdi biz birincisi fanatik CHP’liyim. Ben bir tane fazla CHP milletvekili gelsin diye her şeyi veririm. Aylar öncesinde yaptığım itiraz şudur MYK’da en 3 kez söyledim. Bu iş ittifaka gidiyorsa bu ittifakın bir iç hukuku olur. İç hukuk yapılacak.

Milletvekilleri sıralarımızı oy oranlarına göre belirleyeceğiz denecek. Ben bunun 1 yıl önce, 6 ay önce de dedim. Hatta bir iç hukuk yazılır dendi, niyetlendi ve bırakıldı.

Ben milletvekillerini belirleme komisyonunda ben yoktum. İttifakların görüşüldüğü yerde de yoktum. Biz son zamanlarda grup kuracak kadar verilecekmiş. 4 diğer partiye toplamında 20 dendi, o bile çok geldi.

Ben kaç tane verildiğini, MYK toplantısında öğrendim. “Çok kötü şeyler oluyor, ittifak ortaklarına çok verildi” denildi. “39-40 tane verildi.. Hatta 45” denildi.

“Olacak iş değil”

Listelerin verildiği gün Özgür Özel çıkıyor listeleri eleştiriyor olacak iş değil. Seçiminden kaybından suçlu tutulursun! Olacak iş değil.

Kamuoyu önünde savunacağım tabii. Ne yapacağım! Ortada kazanılmak istenilen bir seçim var.”

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.