WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5574 0.04%
EURO 35,0271 0.43%
ALTIN 2.421,78-0,04
BITCOIN 2090310-3,79%
  • Hamburger 3
Sivas Kongresi’nin 104. yılı: Erdoğan’dan mesaj

Sivas Kongresi’nin 104. yılı: Erdoğan’dan mesaj

Sivas Kongresi'nin 104. yılı... Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas Kongresi'nin 104. yılı hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

4 Eylül 2023 15:49
Sivas Kongresi’nin 104. yılı: Erdoğan’dan mesaj
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas Kongresi’nin 104. yılı hakkında “Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bir kongre olması nedeniyle tarihimizde önemli dönüm noktalarından birisidir.” paylaşımında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas Kongresi’nin 104. yılı hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Erdoğan’ın mesajı;

“Sivas Kongresi, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bir kongre olması nedeniyle tarihimizde önemli dönüm noktalarından birisidir.

Aziz milletimizi aynı hedefte buluşturan, ülkenin geleceği ve yazgısı ile ilgili hayati kararları yurdun her köşesinden Sivas’a gelen temsilciler almıştır.

Kongrede yurdun bölünmez bütün olduğu yeniden vurgulanmış, kayıtsız şartsız bağımsızlık hedefi ortaya konmuştur. Türk milletinin kendi geleceğini belirleme hakkına sahip olduğu ve dayatmalara karşı mücadele etme yönündeki kararlılığı yazılı belgelerden çıkarak fiiliyata dönmüştür.

Sivas Kongresi’nde hâkim olan millî birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu günümüzde de milletimize, bayrağımıza, vatanımıza ve devletimize yönelen tehditler karşısında en büyük gücümüzdür.

Ecdadımızdan devraldığımız birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu tüm kazanımlara sahip çıkmamızı, ülkemizi daha müreffeh kılmak için azimle çalışmamızı, geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.

Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyor, bu kongreye ev sahipliği yapan Sivaslıları ve tüm vatandaşlarımı en kalbî duygularımla selamlıyorum.”

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.