WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5218 -0.08%
EURO 35,0240 0.43%
ALTIN 2.429,480,27
BITCOIN 2064161-4,46%
  • Hamburger 3
Ticaret Bakanlığı’ndan Bayram Açıklaması

Ticaret Bakanlığı’ndan Bayram Açıklaması

Ramazan ayı boyunca sürdürdüğü yoğun denetim faaliyetlerini bayramda da devam edeceklerini belirten Ticaret Bakanlığı, vatandaşları şahit oldukları fahiş fiyat artışlarını çağrı merkezi ve web sayfasından Bakanlığa bildirebileceklerini hatırlattı.

2 Nisan 2024 13:00
Ticaret Bakanlığı’ndan Bayram Açıklaması
0

BEĞENDİM

Ticaret Bakanlığı, Ramazan Bayramı için denetimlerini artırarak etkin bir şekilde sürdüreceklerini bildirdi. Bunun için hazırlıkların tamamlandığını belirtti.

Ekipler bayram hazırlıklarını tamamladı. Alışveriş merkezleri, gıda ve bayramlık ürün satan perakende işletmeler ve tüm marketler yakından takip ediliyor.

Bakanlıktan konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı:

“Vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla Ramazan ayı boyunca sürdürdüğümüz yoğun denetim faaliyetlerini Ramazan ayının son günlerinde ve Ramazan Bayramı süresince artırarak etkin bir şekilde sürdüreceğiz. Bu kapsamda, özellikle alışveriş merkezleri, gıda ve bayramlık ürün satan perakende işletmeler ve tüm marketler yakın takibimiz altında olmaya devam edecektir.

Bu çerçevede, vatandaşlarımıza şahit oldukları fahiş fiyat artışlarını Bakanlığımızın çağrı merkezine ve Bakanlığımızın web sayfasına bildirebileceklerini bir kez daha belirtmek isteriz.

Diğer yandan da işletmelerimizin, mevzuatımıza uyum sağlama ve vatandaşlarımızı mağdur etmeme noktasında gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini, aksi halde, vatandaşlarımızı mağdur eden her türlü girişime karşı, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da, Bakanlığımızca gerekli yaptırımların uygulanacağı ifade etmek isteriz.”

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.