WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2822 0.14%
EURO 34,9411 0.15%
ALTIN 2.414,17-0,29
BITCOIN 2195576-0,79%
4 ilde DEAŞ’a Bozdoğan-38 Operasyonu: 56 Şüpheli Yakalandı

4 ilde DEAŞ’a Bozdoğan-38 Operasyonu: 56 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 4 ilde DEAŞ Terör Örgütüne yönelik gerçekleştirilen “BOZDOĞAN-38” operasyonlarında 56 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

14 Mayıs 2024 17:31
4 ilde DEAŞ’a Bozdoğan-38 Operasyonu: 56 Şüpheli Yakalandı
0

BEĞENDİM

Bakan Yerlikaya, terör örgütü DEAŞ’a yönelik “Bozdoğan-38” operasyonlarında 56 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Yerlikaya, Şanlıurfa, Konya, Hatay ve Denizli’de gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili şunları kaydetti: “Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Şanlıurfa ve Konya’da düzenlenen operasyonlarda haklarında DEAŞ terör örgütüne eleman kazandırdıkları, kazandırdıkları elemanlara atış eğitimi ve örgütsel eğitimler verdikleri, geçmiş dönemlerde örgüt içerisinde faaliyet gösterip, ülkemize illegal yollarla gelen şahıslara yer temin ederek lojistik destek sağladıkları, örgüt içerisinde faaliyet gösteren ve DEAŞ terör örgütünde tutuklu şahıslara maddi yardımda bulundukları ve örgütsel toplantı düzenledikleri tespit edilen 45 şüpheli yakalandı.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu da;

haklarında DEAŞ ve EL KAİDE terör örgütleri içerisinde silahlı olarak faaliyet gösterdikleri, suikast ve patlayıcı madde eğitimi aldıkları tespit edilen 10 şüpheli yakalandı. Denizli İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu da DEAŞ terör örgütüyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle mal varlığı dondurulan, hakkında daha önceden terör suçlarından işlem yapılan şahıslarla para transferi ilişkisinde bulunduğu ve çatışma bölgelerine para aktardığı tespit edilen 1 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucu çok miktarda döviz ile çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyale el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin.”

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.