WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,7982 -0.01%
EURO 35,2816 -0.03%
ALTIN 2.446,540,07
BITCOIN 21886790,18%
AKOM Uyardı: İstanbul İçin Sıcak Günler

AKOM Uyardı: İstanbul İçin Sıcak Günler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), 35 derecenin üzerine çıkması beklenen sıcaklıklara ve orman yangını riskine karşı vatandaşları uyardı.

11 Haziran 2024 14:15
AKOM Uyardı: İstanbul İçin Sıcak Günler
0

BEĞENDİM

AKOM‘dan yapılan açıklamada, İstanbul ve yurdun batısı ile güney bölgelerinin, Afrika ve Basra kökenli hava dalgalarının etkisi altına girdiği belirtildi.

Bugünden itibaren sıcaklıkların 35 derecenin üzerine çıkmasının beklendiği bildirilen açıklamada, bunaltıcı havanın hafta boyunca süreceği tahmin edildiğinden, özellikle sıcaklığın en etkili olduğu 11.00-16.00 saatlerinde yaşlı, hasta, hamile ve çocukların güneş altında uzun süre kalmaması gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, sıcak ve kuru havaya işaret edilerek, orman yangını riskinin de arttığı uyarısı yapıldı.

akom istanbulu uyardı

Yurt genelinde sıcak günler geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürü Şahin Şahbaz, bu hafta yurt genelinde etkisini gösterecek sıcaklıklara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geçen haftadan itibaren etkili olan yağışlı havanın yarın Doğu Anadolu Bölgesinde görüldükten sonra yurdu terk edeceğini ve yerini sıcak havaya bırakacağını bildiren Şahbaz, “Yurdumuz yarından itibaren sırt dediğimiz yapının etkisine girecek. Bu nedenle önümüzdeki hafta sonuna kadar az bulutlu, açık ve sıcak bir havaya sahip olacağız.” diye konuştu.

AKOM, İstanbulluları uyardı

Yapılan açıklamada, “İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun batı ve güney bölgeleri Afrika ve Basra kökenli sıcak hava dalgalarının etkisi altına giriyor. Hafta boyunca bölgemizde etkili olması beklenen sistem nedeni ile çoğunlukla Güneşli bir gökyüzünün hakim olacağı, sıcaklıkların bugünden itibaren artarak 35°C’nin üzerine bunaltıcı değerlere yükseleceği tahmin ediliyor” denildi.

Cengiz Han Erdoğan

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.