WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8406 -0.04%
EURO 35,6801 -0.03%
ALTIN 2.563,200,72
BITCOIN 2170382-0,56%
“Can Azerbaycan’a Destek Her Alanda Sürecek”

“Can Azerbaycan’a Destek Her Alanda Sürecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov'u kabulüne ilişkin İletişim Başkanlığı tarafından yayımlanan açıklamada, Erdoğan'ın can Azerbaycan'a desteğin her alanda süreceğini ifade ettiği bildirildi.

8 Mayıs 2024 18:43
“Can Azerbaycan’a Destek Her Alanda Sürecek”
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov’u kabulüne ilişkin İletişim Başkanlığı’ndan yazılı bir açıklama yapıldı.

İletişim Başkanlığı’nın yaptığı açıklama şu şekilde:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Görüşmede Türkiye ve Azerbaycan ikili ilişkileri, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki barış görüşmeleri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve bölgedeki son durum ile bölgesel ve küresel gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Azerbaycan’ın Ermenistan ile barış sürecinde kat edilen mesafenin memnuniyet verici olduğunu, 10 Mayıs’ta Almatı’da yapılacak görüşmeden de olumlu sonuç beklediğini, barış anlaşmasının bir an önce imzalanıp bölgenin özlediği istikrara kavuşması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dışarıdan tek taraflı ve ön yargılı müdahalelerin bölgeyi jeopolitik çekişme alanına çevirmemesi için Türkiye ile Azerbaycan’ın yakın iş birliğine devam edeceğini, Türkiye’nin Can Azerbaycan’a desteğinin her alanda süreceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; İsrail’in savaşı bölgeye yayma gayretinde olduğunu, Hamas’ın ateşkesi kabul etmesine rağmen İsrail’in saldırılara devam ettiğini, Gazze’deki sivillere insani yardım ulaştırılması için Türk Devletleri Teşkilatı’nın daha kapsamlı iş birliği yapabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’ı gelecek yıl Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’na ev sahipliği yapacak olması nedeniyle tebrik etti ve hazırlıklar konusunda Türkiye’nin her türlü desteğe hazır olduğunu belirtti.”

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.