WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5775 0.1%
EURO 34,9456 0.27%
ALTIN 2.416,12-0,28
BITCOIN 2096862-3,39%
  • Hamburger 3
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Macaristan temasları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Macaristan temasları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın daveti üzerine geldiği Macaristan’da temaslarda bulundu. Erdoğan, Orban haricinde Özbekistan ve Sırbistan liderleriyle de görüştü.

21 Ağustos 2023 09:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Macaristan temasları
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye gitti. Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Macaristan’da Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ile de bir araya geldi.

Başkent Budapeşte’deki Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı’ndan Karmelita Manastırı’na gelen Erdoğan burada Macaristan Başbakanı Orban ile görüştü. Erdoğan ve Orban arasındaki toplantıda, ikili ilişkilerin tüm boyutları ile bölgesel ve küresel gelişmeler ele alındı.

Erdoğan görüşmenin ardından Budapeşte Dünya Atletizm Şampiyonası 2023 Erkekler 100 metre yarışı finalini izleyerek Karmelita Manastırı’nda gerçekleştirilen Kuruluş Günü Kutlamaları’na katıldı.

Özbek liderle görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karmelita Manastırı’nda Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile görüşmesinin ardından Matild Palace Otel’de Macaristan’da Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyaretinde, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’nin Macaristan Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Zafer Çubukçu da eşlik etti.

Anahtar ülke Sırbistan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan ziyareti kapsamında temaslarına devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Matild Palace Otel’de Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçic ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye-Sırbistan ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balkanlar’ın barış ve istikrarı bakımından Sırbistan’ı anahtar ülke olarak gördüğünü belirterek, Türkiye-Sırbistan ilişkilerinin tarihin en üst noktasına ulaştığını ifade etti.

Ziyareti esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilgi  oldukça yoğundu. Erdoğan da vatandaşların sevgisine karşılıksız kalmadı ve onlarla selamlaştı.

World of Türkiye

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.