WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5516 0.02%
EURO 35,0261 0.43%
ALTIN 2.423,390,02
BITCOIN 2087964-3,76%
  • Hamburger 3
İletişim Başkanlığı’ndan Şimşek açıklaması

İletişim Başkanlığı’ndan Şimşek açıklaması

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Bakan Mehmet Şimşek'in istifa etmek istediğine yönelik iddianın asılsız olduğunu açıkladı.

18 Ağustos 2023 16:12
İletişim Başkanlığı’ndan Şimşek açıklaması
0

BEĞENDİM

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in istifa etmek istediğine yönelik iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, görevinden istifa etmek istedi” iddiası doğru değildir. Piyasalarda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmaya yönelik kasıtlı bir şekilde dolaşıma sokulan dezenformatif haberlere itibar etmeyiniz.”

Canpolat’ın iddia etti

Gazeteci Recep Canpolat, sosyal medya hesabından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in istifa ettiğini iddia etmişti.

Canpolat’ın ifadeleri şu şekildeydi:

“Aldığım ve teyit ettiğim bir bilgi” diyen Canpolat, “Aldığım ve teyit ettiğim bir bilgiyi paylaşıyorum… Ankara’da iki hafta öncesi büyük bir kriz yaşanmış. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek istifasını CB Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a vermiş… Panik halinde istekleri yerine getirilerek Mehmet Şimşek’in istifası engellenmiş… Ekonomi ekibi tedirgin…”

World of Türkiye

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.