WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3124 0%
EURO 35,1470 0.55%
ALTIN 2.402,42-0,51
BITCOIN 21792090,00%
Korkulan oldu: Eris varyantı Türkiye’de!

Korkulan oldu: Eris varyantı Türkiye’de!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, endişelenecek bir durum olmadığını söyledi. Ama korkulan oldu. Eris varyantı Türkiye'de 9 kişide görüldü.

15 Eylül 2023 09:44
Korkulan oldu: Eris varyantı Türkiye’de!
0

BEĞENDİM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, endişelenecek bir durum olmadığını söyledi. Ama korkulan oldu. Eris varyantı Türkiye’de 9 kişide görüldü.

Bakan Koca, Eris varyantının ülkede görüldüğünü ancak endişelenecek bir durum olmadığını söyledi.

Dünyada 50’den fazla ülkede saptanan Covid-19 Omicron ailesinin son mutant virüsü “Eris” varyantı İngiltere ve Fransa’dan sonra diğer Avrupa ülkelerinde de yayılmaya başlamıştı. Korkulan oldu ve varyant Türkiye’de de görüldü.

Haberi Bakan Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından “Endişe konusu sayılmayacak bir gelişme” başlığı altında Eris varyantının Türkiye’de görüldüğünü açıkladı.

“Hasta etme gücünün (virülansının) düşüklüğünü bildiğimiz Eris varyantı Referans Laboratuvarımızda yapılan incelemede 9 kişide görüldü.” diyen Bakan Koca, testi pozitif çıkan kişilerin yurt dışı temaslı ve aynı ilde olduklarını dile getirdi.

Bakan Koca açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Endişe konusu sayılmayacak bir gelişme. Hasta etme gücünün (virülansının) düşüklüğünü bildiğimiz Eris varyantı Referans Laboratuvarımızda yapılan incelemede 9 kişide görüldü. Yurtdışı temaslı ve aynı ildeler. Mevcut tedbirlere ve gündelik hayatımıza devam edeceğiz. Durum başka ülkelerde yaygın, bizde de ortaya çıkması muhtemeldi. Büyüklerimizi, kronik hastalarımızı koruyacağız.”

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.