WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8400 -0.04%
EURO 35,6658 -0.07%
ALTIN 2.558,710,55
BITCOIN 2173036-0,59%
Mehmet Yıldız kimdir? Mehmet Yıldız hangi cemaatten? Mehmet Yıldız’ın eşi kimdir?

Mehmet Yıldız kimdir? Mehmet Yıldız hangi cemaatten? Mehmet Yıldız’ın eşi kimdir?

Mehmet Yıldız kimdir? Mehmet Yıldız hangi cemaatten? Mehmet Yıldız'ın eşi kimdir? Mehmet Yıldız Alevi mi? Mehmet Yıldız nereli, babası kimdir? Mehmet Yıldız kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi cemaatten, eşi kimdir, babası kimdir, aslen nereli, hoca kimdir gibi soruların cevaplarını bu haberde okuyun.

5 Aralık 2023 23:27
Mehmet Yıldız kimdir? Mehmet Yıldız hangi cemaatten? Mehmet Yıldız’ın eşi kimdir?
0

BEĞENDİM

Mehmet Yıldız, Türk yazar, matematik öğretmeni ve sosyal medya fenomenidir. Mehmet Yıldız kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi cemaatten, eşi kimdir, babası kimdir, aslen nereli, hoca kimdir gibi merak edilen soruların cevaplarını bu haberde bulabilirsiniz.

MEHMET YILDIZ’IN HAYATI

Mehmet Yıldız, 2 Şubat 1987 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Aslen Mersinli olan Mehmet Yıldız, alevi bir ailenin çocuğudur. 2006 yılında Mersin Ticaret Sanayi Odası Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Matematik Bölümü’ne girmiştir. Üniversite eğitimi sırasında İslamiyet ile tanışan Mehmet Yıldız, yüksek lisansını Muğla Üniversitesi’nde yapmıştır.

Mehmet Yıldız kimdir Mehmet Yıldız hangi cemaatten Mehmet Yıldız'ın eşi kimdir

Mehmet Yıldız, 2013-2014 yılları arasında Dost TV’de Sözler Köşkü adlı programı sunmuş, aynı zamanda Moral FM’de radyo programları hazırlayıp sunmuştur. Mehmet Yıldız, son yıllarda ise YouTube üzerinden Hayalhanem isimli kanalda video içerikleri üretmektedir. Mehmet Yıldız, iman hakikatleri, sahabe hayatları, aşk, evlilik, aile, gençlik, eğitim gibi birçok konuda sohbetler yapmakta, kitaplar yazmakta ve konferanslar vermektedir.

Mehmet Yıldız, evli ve bir çocuk babasıdır. Eşi, Hayalhanem kanalında da yer alan Zeynep Yıldız’dır. Babası ise Mersin’de tantuni ustası olan Mehmet Yıldız’dır.

MEHMET YILDIZ’IN ESERLERİ

Mehmet Yıldız, şimdiye kadar 12 kitap yazmıştır. Bunlar şunlardır:

Aşk Neden Can Yakar (2015)
Aşk 5 Vakittir (2016)
Benden Vazgeçme Ya Rab (2017)
Başlarım Senin Aşkına (2018)
Bu Kitabı Sakın Okuma (2019)
Kudüs’ün Fethini Müjdeleyen Endülüslü Sufi İbn Berrecan (2020)
Aşkın Med Hali: Yunus Emre (2020)
Evlilik Kader Midir? (2020)
Arayış: Mehmet’in Hikayesi (2020)
Diyamonolog (2020)
Yangın Görmüş Şiirler (2020)

Türkiye’ye Beden Eğitimi ve Spor Alanında Gelen Yabancı Uzmanlar 1923-1973 (Prof. Dr. Özbay Güven ile) (2021)
Mustafa Palaska: Türk Bisiklet Sporuna Adanan Bir Hayat (Prof. Dr. Özbay Güven ile) (2021)

Mehmet Yıldız kimdir Mehmet Yıldız hangi cemaatten Mehmet Yıldız'ın eşi kimdir

MEHMET YILDIZ’IN SOSYAL MEDYA ETKİSİ

Mehmet Yıldız, sosyal medyada da oldukça popüler bir isimdir. YouTube’da Hayalhanem kanalı 3,5 milyon aboneye sahiptir. Kanalda Mehmet Yıldız’ın sohbetleri, kısa filmler, skeçler, şiirler, ilahiler, animasyonlar, belgeseller gibi farklı türlerde videolar yer almaktadır. Mehmet Yıldız, ayrıca Instagram’da 2,2 milyon, Twitter’da 1,1 milyon, Facebook’ta 1,4 milyon takipçiye sahiptir. Mehmet Yıldız, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla gençlerin ilgisini çekmekte, onlara İslamiyet’i anlatmakta ve hayatın anlamını bulmalarına yardımcı olmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Mehmet Yıldız hangi cemaatten?
Mehmet Yıldız, herhangi bir cemaate bağlı olmadığını, sadece Kur’an ve sünnete uyduğunu söylemektedir.

Mehmet Yıldız Alevi mi?
Mehmet Yıldız, alevi bir aileden gelmektedir. Ancak üniversite yıllarında İslamiyet ile tanıştıktan sonra Sünni olmuştur.

Mehmet Yıldız kimdir Mehmet Yıldız hangi cemaatten Mehmet Yıldız'ın eşi kimdir

Mehmet Yıldız Hoca kimdir?
Mehmet Yıldız, kendisine hoca denmesini istemeyen, sadece bir öğrenci olduğunu belirten bir yazardır. Mehmet Yıldız, matematik öğretmenliği yapmıştır.

Mehmet Yıldız’ın babası kim? Nurettin Yıldız babası mı?
Mehmet Yıldız proramına konuk olan Nurettin Yıldız’e bu soruyu sordu ve aldığı yanıt şöyle: “Soy isim benzer olunca akraba mısın diye soranlara AMCAM diyorum” dedim. Nurettin Yıldız ise şöyle yanıt verdi, “Biz seninle daha ötesi kardeşiz YEĞEN” dedi.

MEHMET YILDIZ HAKKINDA

Mehmet Yıldız, Türk yazar, matematik öğretmeni ve sosyal medya fenomenidir. Mehmet Yıldız, 1987 yılında İzmir’de doğmuş, Ege Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olmuştur. Mehmet Yıldız, Dost TV, Moral FM ve YouTube’da yaptığı sohbetlerle tanınmaktadır. Mehmet Yıldız, 12 kitap yazmış, 885 bin YouTube abonesine ulaşmıştır. Mehmet Yıldız, aslen alevi bir aileden gelmektedir. Mehmet Yıldız, evli ve bir çocuk babasıdır.

Uğur Selamcı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.