WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2229 0.1%
EURO 35,0293 0.05%
ALTIN 2.512,570,10
BITCOIN 22885187,10%
Özhaseki: İstanbul için plan hazır

Özhaseki: İstanbul için plan hazır

Olası Marmara depremi için yapılan uyarılar kapsamında zemini sağlam olmayan ve dönüştürülmesi gereken binalar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından dönüştürülmeye başlanmıştı. Bakan Mehmet Özhaseki konu hakkında, "İstanbul için planımız hazır" dedi.

16 Eylül 2023 14:40
Özhaseki: İstanbul için plan hazır
0

BEĞENDİM

Olası Marmara depremi için yapılan uyarılar kapsamında zemini sağlam olmayan ve dönüştürülmesi gereken binalar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından dönüştürülmeye başlanmıştı. Bakan Mehmet Özhaseki konu hakkında, “İstanbul için planımız hazır” dedi.

Kahramanmaraş depremi sonrasında gözler olası Marmara depremine çevrildi. İstanbul’da, bu kapsamda dönüşüm başlamış Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ise bu konunun takipçisi olmuştu.

Konuyla ilgili Şişli’de katıldığı bir programda açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değikişliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Türkiye genelinde 2 milyon 200 bin konutu dönüştürdüğümüz gibi, şu anda 400 bin civarında konutun dönüşümü devam ediyor. İstanbul’da da 800 bin konutumuzu dönüştürdük. Şu anda 179 bin konutun dönüşümü devam ediyor. İstanbul için planımız hazır. Bu dönüşüm için yol haritamız var” dedi.

“Deprem Gerçeği ve Kentsel Dönüşüm Şurası”nın açılış konuşmasını yapan Özhaseki, programda deprem konusunun 6 başlıkta inceleneceğini söyledi.

Türkiye geneli dönüşüm mesajı

Kentsel dönüşüm verilerini paylaşan Özhaseki, 2012 yılında Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun çıkarıldığında, Türkiye’nin her bir tarafında kentsel dönüşümün hızlandığını aktardı.

Özhaseki, “Türkiye genelinde 2 milyon 200 bin konutu dönüştürdüğümüz gibi, şu anda 400 bin civarında konutun dönüşümü devam ediyor.

İstanbul’un yol haritası

İstanbul’da da 800 bin konutumuzu dönüştürdük. Şu anda 179 bin konutun dönüşümü devam ediyor. İstanbul için planımız hazır. Bu dönüşüm için yol haritamız var.

Bir taraftan dönüşüm çalışmalarımıza hızla devam ederek sayıyı artırmak istiyoruz” diye konuştu.

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.