WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3005 -0.03%
EURO 35,1483 0.54%
ALTIN 2.403,54-0,47
BITCOIN 21828970,07%
‘Hastalıkta, sağlıkta’ sözünü hastanede verdiler

‘Hastalıkta, sağlıkta’ sözünü hastanede verdiler

Evlilik tarihi belli olan çiftten damat rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Damat nikah gününe kadar taburcu olamayınca çift, 'hastalıkta sağlıkta' sözünü hastanede verdi. Nikah hastanede kıyıldı.

16 Ağustos 2023 16:37
‘Hastalıkta, sağlıkta’ sözünü hastanede verdiler
0

BEĞENDİM

Hastaneye yatırılan damat nikah gününe kadar taburcu olamayınca çift, ‘hastalıkta sağlıkta’ sözünü hastanede verdi. Ferhat ve Eda Özdemir çifti, “Hiç beklemiyorduk böyle bir şey insan biraz üzülüyor ama yapacak bir şey yok sonuçta sağlık. Normal şartlarda çıkışımız olacaktı olmadı. Hastalıkta, sağlıkta diyoruz, mutluyuz, 1 ay sonra düğünümüz var, artık eğlencemizi oraya saklıyoruz” şeklinde konuştu.

Muhasebecilik yapan 23 yaşındaki Ferhat Özdemir, bir anda rahatsızlanınca Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Burada genel cerrahi bölümünde operasyonlar geçiren Özdemir’in tedavi süreci uzarken çift, nikah gününe kadar damadın taburcu olamayacağını öğrendi. Nikah tarihlerini ertelemek istemeyen çift, hastaneye yönetimiyle görüşerek nikahlarını hastanede kıydırmak istediklerini belirtti.

'Hastalıkta, sağlıkta' sözünü hastanede verdiler

‘Hastalıkta, sağlıkta’ sözünü hastanede verdiler

Hastane ekibi durum karşısında şaşkınlık yaşarken talebi, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit’e iletti. Prof. Dr. Nurettin Yiyit de genç çifti kırmayarak ekibiyle birlikte hastanede nikah için bir alan hazırlatılmasını sağladı. Çiftin yakınlarının ve hastane çalışanlarının katıldığı törende Prof. Dr. Nurettin Yiyit, damadın doktoru hastanenin Yanık Tedavi Merkezi Sorumlusu ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Turan ile bölümün sorumlu hemşiresi Elif Sarıca nikaha şahitlik etti. Büyük bir mutlulukla bir ömür birlikte olmaya “Evet” diyen çift, hastalıkta sağlıkta sözünü hastanede verdi.

“Ömür boyu mutluluklar diliyoruz”

Hastasının durumuna ilişkin bilgi veren Yanık Tedavi Merkezi Sorumlusu ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Turan, şöyle konuştu: “17 gün önce buraya gelmişti, acil ameliyatlarını yaptık, revizyon işlemleri yapıldı şu an durumu iyiye gidiyor. Bu süreçte daha önce aldıkları bir randevu olduğunu söylediler. Bu törenin de burada yapılması yönetim tarafından da uygun görüldü ve güzel bir güne şahit olduk. Öncelikle sağlıkları iyi olsun, ömür boyu mutluluklar diliyoruz”

 

World of Türkiye

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.